Güneydoğu İncisi 6 Gece 7 Gün

 • Güneydoğu İncisi 6 Gece 7 Gün
 • Güneydoğu İncisi 6 Gece 7 Gün
 • Güneydoğu İncisi 6 Gece 7 Gün
 • Güneydoğu İncisi 6 Gece 7 Gün
 • Güneydoğu İncisi 6 Gece 7 Gün
 • Güneydoğu İncisi 6 Gece 7 Gün
 • Güneydoğu İncisi 6 Gece 7 Gün
 • Güneydoğu İncisi 6 Gece 7 Gün

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

 

  GÜNEYDOĞUNUN İNCİLERİ

4* ve 5* OTELLERDE 5 GECE KONAKLAMA AYRICALIĞI

7 GÜN 6 GECE GAP TURU

 

HEM LEZZET HEM TARİH HEM KÜLTÜR HEM DOĞA

HEPSİ BİR ARADA BU TURDA 

YURTGEZ TURIZM Kalite ve Güvencesiyle

 

Gaziantep - Adıyaman -Harran - Şanlıurfa - Göbeklitepe - Mardin - Midyat 

Hasankeyf - Batman - Diyarbakır - Halfeti - Adana - Tarsus 

 

BÖLGENİN SEÇKİN VE YENİ OTELLERİNDE  KONAKLAMA 
BÖLGEDE UZMAN PROFESYONEL REHBER KADROMUZ İLE...

17 Haziran Akşamı Hareket - 6 Gece 7 Gün 

(KURBAN BAYRAMI ÖZEL TUR)

 

Tur Programı

1. Gün: Güneydoğunun İncisi

     Siz değerli misafirlerimizle belirtilen yer ve saatte buluşuyor ve gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2. Gün: Güneydoğunun İncisi (Gaziantep )

     Kahvaltımız sonrası GASTRONOMİNİN başkentine ulaşıyoruz. İlk olarak Birecik Barajı suları altında kalacak iken son anda kurtarılan muhteşem mozaiklere ev sahipliği yapan ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ olacak. Mozaiklerde yer alan mitolojik sahnelerin hikayelerini rehberimizin anlatımlarıyla zihnimizde canlandırıyoruz. Müze gezimiz sonrası Antep’in Gazilik ünvanını aldığı işgal altındaki müthiş mücadelesini anlatan ve canlandıran Panorama 25 Aralık Müzesini geziyoruz. Ardından Evliya Çelebi’nin Her sokak başında kale gibi yapılar bulunuyor. Her gece sokaklarda kandiller yanar” diye bahsettiği, müslüman halk ile, azınlık Ermenilerin komşu olarak 20. yüzyılın başlarına kadar huzur içerisinde yaşamış olduğu, Tarihi sokaklarında gezeceğimiz BEY MAHALLESİ’ne geçiyoruz. Tarihi evlerinin yer aldığı dar sokaklarında yapacağımız gezinti sonrası Antep’in tarihi çarşılarında yürüyüşümüze başlıyoruz. Millet Han, Yeni Han, Gümrük Han, Zincirli Bedesteni, Bakırcılar çarşısı, Almacı Han, Tarihi Tahmis kahvecisi serbest zamanda göreceğimiz yerler arasındadır. 14 Şehitler Anıtı ve Naib Hamamını Panoramik olarak gördükten sonra Kefen Kalesi olarak da adlandırılan Ayıntap Kalesini görüyor. Serbest zamanımızda alışverişlerimizi yapıyor. Rehberimizin tavsiye edeceği yerlerde öğle yemeğimizi serbest olarak alıyoruz. Güzel geçen bir günün ardından konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Gaziantep Otelimizde

 

Sabah Kahvaltısı: Mola Tesisinde Serbest Olarak  Alınacaktır. (Ekstra Hizmet -Ücretlidir)

Öğlen Yemeği: Gaziantep'te Serbest Olacaktır. (Ekstra Hizmet -Ücretlidir)

Akşam Yemeği: Gaziantep Konaklama Otelinde Alınacaktır. (Tur Ücretine Dahildir)

3. Gün: Güneydoğunun İncisi (Adıyaman - Harran - Şanlıurfa)

     Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltımız sonrası Adıyaman’a doğru yola çıkıyoruz. Kahta’da bizleri bekleyen minibüslerimizdeki yerlerimizi alıyor NEMRUT DAĞI’na 2100 mt. Rakıma çıkıyoruz. Kâhta üzerinden takip edeceğimiz rotamızda ilk olarak Kommagene Krallığı'nın Kraliçeler Mezarlığı olarak adlandırılan 2 bin yıllık tarihi Karakuş Tümülüsü oluyor. Burada tümülüs hakkında Rehberimizden bilgileri aldıktan sonra fotoğraflarımızı çekiyor ve yaklaşık olarak 1800 yıldır ayakta durmayı başaran Cendere köprüsüne geliyoruz. Septimus Severus tarafından ailesi adına yaptırılmıştır. Hikayesi ve efsanesini Rehberimizden dinliyor ve Nemrut dağına yolculuğumuza devam ediyoruz. Nihayetinde Nemrut dağına ulaştıktan sonra kısa bir yürüyüşle zirveye ulaşıyor ve tümülüste yer alan heykelleri, Kral Antiochos(NEMRUT)’u, ve tümülüsü rehberimizden dinliyoruz. Fotoğraf molamız sonrası tekrar araçlarımıza biniyor ve Kahta’ya geri dönüyoruz otobüsümüzdeki yerlerimizi alıp Siverek üzerinden Şanlıurfa’ya doğru yola çıkıyoruz. HARRAN’a ulaşıyoruz. Dünyanın ilk bilim merkezlerinden biri olması ve İlk üniversitesine sahip olmasıyla, Peygamberlerin gelip geçtiği konakladığı dünya üzerindeki en önemli yerlerden biri olan ve günümüzde meşhur Konik evleriyle ünlenen Harran. Burada örnek bir Harran Kültür Evine misafir oluyor,  geçireceğimiz zaman ardından Şanlıurfa merkeze dönüyor ve otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Şanlıurfa…. Otelde. Akşam belirlenen saatte lobide buluşuyor ve Meşhur urfa sıra gecelerini yaşamak üzere Konukevi’ne geçiyoruz. Akşam yemeği Sıra gecesinde olacaktır.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Şeklinde Alınacaktır. (Tur Ücretine Dahildir)

Öğlen Yemeği: Siverek’de Emmoş Bucak Tesislerinde Serbest Olacaktır. (Ekstra Hizmet -Ücretlidir)

Akşam Yemeği: Şanlıurfa Konukevinde Sıra Gecesi veya Serbest Olacaktır. (Ekstra Hizmet -Ücretlidir)

4. Gün: Güneydoğunun İncisi (Göbeklitepe - Balıklıgöl - Mardin)

     Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltımız sonrası Tarihin tüm bilinenini değiştiren ve Tarihin Sıfır noktası olarak tescillenen 12.000 yıllık geçmişe sahip insanoğlunun yaptığı Dünya üzerindeki en eski eser olan GÖBEKLİTEPE’ye ulaşıyoruz. Burada rehberimizin anlatımlarıyla taşın mistik bir yolculuğa çıkıyor ve sembollerin dilinde konuşuyoruz.  Göbeklitepe’deki gezimiz  sonrası, bütün cefalara göğüs geren, hastalıklara sabır gösteren Hz. Eyüp peygamber’in Sabır Makamına uğruyoruz. Ardından  İbrahim Peygamber’in Kral nemrut tarafından ateşe atıldığına inanılan ve ateşin suya odunlarında balığa dönüştüğü yer olan Balıkgöl’e geçiyoruz.. Halil-ür Rahman Gölü, Ayn Zeliha Gölü – İbrahim peygamber’in doğduğu mağara rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Gezimize biraz ara veriyor Şanlıurfa mutfağı denilince akla gelen baharat olan İsot ve diğer ürünleri alabileceğiniz İSOT alışverişi yapacağımız mağazamıza uğruyoruz.  Alışverişimiz sonrası Öğle yemeğimizi alacağımız Restaurantımıza geçiyoruz. Yemeğimiz sonrası Viranşehir – Kızıltepe üzerinden MArdine ulaşıyoruz. Mardin’e ulaştığımızda ilk olarak Deyrul Zaferan Manastırını ziyaret ediyoruz. Burada bölgenin kadim ırkı Süryanilerle ve manastırla ilgili manastırda görevli kılavuzlar eşliğinde bilgiler alarak gezimizi tamamlıyor ve eski Mardin’e masalımsı şehrin dar sokaklarında adımlayama ve keşfetmeye çıkıyoruz. Eski Mardin’de Abbaralar, tarihi taş evler, Ulu Camii göreceğimiz yerler arasında. Meşhur Mardin Badem şekeri ve diğer ürünlerinin de tadına bakacağımız mağazada alışverişlerimizi yaptıktan sonra siz değerli misafirlerimize serbest zaman veriyoruz. Ardından rehberimizin belirlediği yer ve zamanda aracımızla buluşuyor ve Mardin Otelimize geçiyoruz. Konaklama ve Akşam Yemeği Otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Şeklinde Alınacaktır. (Tur Ücretine Dahildir)

Öğlen Yemeği: Şanlıurfa Yöresel Restoranda Serbest Olacaktır. (Ekstra Hizmet -Ücretlidir)

Akşam Yemeği: Şanlıurfa Konukevinde Sıra Gecesi veya Serbest Olacaktır. (Ekstra Hizmet -Ücretlidir)

5. Gün: Güneydoğunun İncisi (Midyat - Hasankeyf - Batman - Diyarbakır)

     Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltımız sonrası  Midyat’a doğru yola çıkıyoruz. Midyat’ta dizilere ev sahipliği yapmış Midyat Konuk evi, Telkari Gümüş atölye ve mağazası, Şarap evi, elbetteki Midyat sokaklarında yürüyüş yaptıktan sonra gezeceğimiz yerler arasında. Midyat programımızı tamamladıktan sonra HASANKEYF’e doğru yola çıkıyoruz. Ilısu Barajı suları altında kalan Hasankeyf’te Mağaraları yakından gorebileceğimiz ve hüzünlü hikayesine tanık olacağımız Tekne Turumuzu(EKSTRA) gerçekleştiriyoruz. Tekne turumuz sonrası baraj altında kalmaması için bir bütün halinde taşınan Zeynel Bey Türbesini görüyor, ve çarşısında serbest zaman alıyoruz.  Hasankeyf’te geçen harıka zaman sonrası aracımızla buluşuyor ve Batman’da öğle yemeğimizi alacağımız restaurantımıza geçiyoruz. Yemeğimiz sonrası Bismil üzerinden DİYARBAKIR’a ulaşıyoruz. İlk Durağımız efsanelere, türkülere ev sahipliği yapmış Dicle üzerinde On Gözlü Köprü olacak. Burada alacağımız serbest zamanda köprü ve Meşhur Diyarbakır Surlarını fotoğraflayabilirsiniz. Ardından aracımıza geçiyoruz. Dağ Kapıda iniyor ve surların içinde kalan tarihi Diyarbakır’ı adımlayarak keşfetmeye başlıyoruz. Edebiyatımızda yer alan önemli şairlerimizden Cahit Sıtkı TARANCI ve Ahmet ARİF doğdukları evler yan yanadır. Bir tanesini geziyor ve İslam Dünyasında 5 Harem-i Şerif içerisinde yer alan DIYARBAKIR ULU CAMİİ ziyaret ediyoruz. Rehberimizden camii hakkında bilgi aldıktan sonra Hasan Paşa Han’ında meşhur menengiç kahvesinin tadında bakmak üzere Rehberimizin belirleyeceği sürede serbest zaman alıyoruz. Sonrasında Otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Diyarbakır …. Otelde.

Sabah Kahvaltısı : Otelde açık büfe şeklinde alınacaktır. Ücrete dahildir.

Öğle Yemeği : Batman’da belirlenen restaurantta alınacaktır. EKSTRA

Akşam yemeği : Otelde açık büfe veya set menü şeklinde alınacaktır. Ücrete dahildir.

6. Gün: Güneydoğunun İncisi (Halfeti - Adana)

     Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltımız sonrası Batık Şehir Halfetiye doğru yola çıkıyoruz. Siverek- Hilvan – Bozova üzerinden Halfeti’ye ulaşıyoruz. Yaklaşık bir saat sürecek olan tekne turumuza başlıyor ve Halfeti’yi hem tarihi hem doğası itibariyle keşfediyor ve sular altında kalan geçmişiyle duygusal anlar yaşıyoruz. Tekne turumuz esnasında Kız mağarasının efsaesini, Rumkalesinin hikayesini dinleyerek pekçok filme ve diziye sahne olmuş, bir kısmı baraj suyunun altında kalan savaşan köyünde tekne üzerinde resimlerimizi aldıktan sonra Öğle Yemeğimizi Fıratın suları üzerinde belirlenen restaurantımızda alıyoruz. Yemeğimiz sonrası otobüsümüzdeki yerlerimizi alıyor ve Adana’ya doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Adana’ya Ulaştığımızda Taşköprü, Sabancı Merkez Camii, Seyhan Nehri göreceğimiz yerler. Adana’da gezimizi tamamladıktan sonra Adana’daki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Adana …. Otelde.

Sabah Kahvaltısı : Otelde açık büfe şeklinde alınacaktır. Ücrete dahildir.

Öğle Yemeği : Halfeti’de belirlenen restaurantta alınacaktır. EKSTRA

Akşam yemeği : Otelde açık büfe veya set menü şeklinde alınacaktır. Ücrete dahildir.

7. Gün: Güneydoğunun İncisi (Tarsus- İzmir)

     Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltımız sonrası TARSUS’a doğru hareket ediyoruz. Tarsus'ta sırasıyla göreceğimiz yerler Hz. Danyal Peygamber Makamı, Kırk Kaşık Bedesteni'nde serbest zaman veriyor ve devamında Saint Paul Kuyusu ve çevresinde bulunan Eski Tarsus evleri ve sokaklarını geziyoruz. Çanakkale Savaşlarında Tophaneli Yüzbaşı Hakkı Bey Komutasında 1 İngiliz ve 1 Fransız gemisini Çanakkale boğazında batıran kahraman Nusret Mayın Gemisi’ni ziyaret ediyoruz. Fotoğraf molaları sonrasında, Pozantı  güzergahını takip ederek Konya -Afyon – Kula - Uşak- Salihli - Turgutlu üzerinden gece geç saatlerden sonra İZMİR’e ulaşıyoruz. Bir başka YURTGEZ TUR organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı : Otelde açık büfe şeklinde alınacaktır. Ücrete dahildir.

Öğle Yemeği : Tarsus’ta belirlenen restaurantta alınacaktır. EKSTRA

Akşam yemeği : Bu gece Konaklama YOKTUR. Akşam yemeği yol üzerinde tesiste serbest olarak alınacaktır. EKSTRA

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks Otobüs İle Ulaşım
 • Bölgedeki Tüm Çevre Gezileri
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • 4* ve 5* Otellerde 5 Gece Konaklama
 • Otellerde 5 Sabah Kahvaltısı + 4 Akşam Yemeği 
 •  Zorunlu Seyahat  Sağlık Sigortası  
 • YURTGEZ TURIZM Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk Gün Yolda Alınan Kahvaltı
 • Son Gün Yolda Alınan Akşam Yemeği
 • Müze, Ören Yeri ve Milli Park Girişleri
 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Molalarda ve Otellerde Ekstra Yiyecek, İçecek Harcamaları
 • Halfeti Tekne Turu  
 • Şanlıurfa Yemekli  Sıra Gecesi 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 17 Haziran
  TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek KişiEk Yatak1. ÇocukTaksitler
  17.06.2024Sorunuz13.877,78 TL
  12.490,00 TL
  17.766,67 TL
  15.990,00 TL
  13.877,78 TL
  12.490,00 TL
  0 - 6 Yaş 4.990,00 TL
  7 - 12 Yaş 9.990,00 TL
  Taksitler »

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri  Güneydoğu İncisi 6 Gece 7 Gün Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?
  Kişi Başı

  12.490,00 TL

  Konaklama

  4* ve 5* Oteller

  Ulaşım

  Lüks Otobüsler İle Ulaşım

  Gezilecek Yerler

  Gaziantep-Nemrut-Mardin-Şanlıurfa-Diyarbakır-Adana

  Kalkış

  Muhtelif Semtler

  Telefon

  02324255777

  Benzer Turlar