Dolu Dolu Güneydoğu Turu

 • Dolu Dolu Güneydoğu Turu
 • Dolu Dolu Güneydoğu Turu
 • Dolu Dolu Güneydoğu Turu
 • Dolu Dolu Güneydoğu Turu
 • Dolu Dolu Güneydoğu Turu
 • Dolu Dolu Güneydoğu Turu
 • Dolu Dolu Güneydoğu Turu

  DOLU DOLU GÜNEYDOĞU TURU  

İLK GÜN HALFETİ'DE KAHVALTI DAHİL

BUTİK VE RESORT OTELLERDE KONAKLAMA

Adıyaman, Nemrut Dağı, Diyarbakır,  Gaziantep, Halfeti,  Şanlıurfa - Sıra Gecesi , Harran
Göbeklitepe, Mardin, Midyat, Hasankeyf, Antakya, Adana

 KAFRO Süryani Köyü  

KILLİT SÜRYANİ KÖYÜ

DİYARBAKIR ZERZEVAN KALESİ VE MİTHRİDATES TAPINAĞI

ADIYAMAN PERRE ANTİK ŞEHRİ 

FARKI İLE AYRICALIKLI BİR TUR

HEM LEZZET HEM TARİH HEM KÜLTÜR HEM DOĞA

HEPSİ BİR ARADA BU TURDA 

 

 

BÖLGENİN SEÇKİN VE YENİ OTELLERİNDE  KONAKLAMA 

BÖLGEDE UZMAN PROFESYONEL REHBER KADROMUZ İLE...

 

YURTGEZ TURIZM Kalite ve Güvencesiyle

 

Tur Programı

1. Gün:

Gece Yolculuğumuz ile Kula – Uşak – Afyon – Konya – Adana üzerinden sabah saatlerinde Batık Şehir Halfeti’ye ulaşıyor ve suyun kenarında bizleri bekleyen muhteşem kahvaltıyla beraber güne başlıyoruz. Halfeti’yi hem tarihi hem doğasıyla keşfediyor ve sular altında kalan geçmişiyle duygusal anlar yaşıyoruz. Halfeti Tekne Turumuz esnasında Kız Mağarasının efsanesini, Rum Kalesinin hikayesini dinleyerek pek çok filme ve diziye sahne olmuş, bir kısmı baraj suyunun altında kalan Savaşan Köyünün tekne üzerinden resimlerini aldıktan sonra dönüşe geçiyoruz. Fırat Nehri üzerine kurulmuş olan Birecik Barajı suları altında kalan Halfeti’de Tekne Turumuzu tamamladıktan sonra otobüsümüzdeki yerlerimizi alıyor,  Adıyaman’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Adıyaman’da ilk noktamız Kayalara Oyulmuş PERRE ANTİK ŞEHRİ  olacak. Kommagene Krallığı’nın beş büyük şehrinden birisi olan  Bölgenin en büyük nekropol alanı olan Perre’de sarnıç, şarap işlikleri, altar, sunak, kaya mezarları ve mağara evleri bulunmaktadır. Perre her dönemde suyunun güzelliği ile anılmış ki içerisinde yer alan Roma çeşmesi günümüzde hala kullanılır durumdadır. Kutsal Şehir olarak da anılan PERRE, MS. 325 yılında Nicaea (İznik)’de toplanan İncil konsiline Piskopos İoannes Perdos yönetimindeki Persidas eyaletinin bir şehri olarak katılır.  Bu nedenle antik dönemde hem dinsel hem de jeopolitik öneme sahip bir kenttir.  PERRE ANTİK ŞEHRİ gezimiz sonrası öğle yemeğimizi almak için Adıyaman merkezde bulunan restoranımıza geçiyoruz. Yemek sonrası bizleri bekleyen aracımızda yerlerimizi alıyor ve batarken en güzel halini bizlere sunan güneşi uğurlamaya NEMRUT DAĞI’na 2100 mt. rakıma çıkıyoruz. Kâhta üzerinden takip edeceğimiz rotamızda ilk olarak Kommagene Krallığı'nın Kraliçeler Mezarlığı olarak adlandırılan 2 bin yıllık tarihi Karakuş Tümülüsü oluyor. Burada tümülüs hakkında rehberimizden bilgileri aldıktan sonra fotoğraflarımızı çekiyor ve yaklaşık olarak 1800 yıldır ayakta durmayı başaran CENDERE KÖPRÜSÜ’nde kısa bir mola veriyoruz. Septimus Severus tarafından ailesi adına yaptırılmış köprünün hikayesi ve efsanesini rehberimizden dinliyor ve Nemrut dağına yolculuğumuza devam ediyoruz. Nemrut dağına ulaştıktan sonra kısa bir yürüyüşle tümülüste yer alan heykelleri, Kral Antiochos(NEMRUT)’u, ve tümülüsü rehberimizden dinliyor ve kendimize bir yer bulup Güneşi Harika manzaralar eşliğinde uğurluyoruz. Adıyaman’da yer alan otelimize doğru yola çıkıyoruz. Konaklama ve Akşam Yemeği  Otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Halfeti Fırat Yüzer Restaurant  (Tur Ücretine Dahildir)

Öğle Yemeği: Adıyamanda belirlenen restaurantta olacaktır. (Extra)

Akşam yemeği: Adıyaman Perre Uygulama Oteli Set Menü (Tur Ücretine Dahildir)

Konaklama: Adıyaman Perre Uygulama Oteli ve Benzeri Otel

2. Gün:

Sabah otelde alacağımız Açık Büfe Kahvaltımız sonrası otobüsümüzdeki yerimizi alıyoruz, Diyarbakır’a yola çıkıyoruz. Atatürk Barajının bir kolunun üzerinde yapılmış ve Adıyaman ile Şanlıurfa’yı birbirine bağlayan NİSSİBİ KÖPRÜSÜ’nde kısa bir mola veriyor ve sabah kahvelerimizi burada manzaraya karşı yudumluyoruz. Siverek üzerinden Diyarbakır’a ulaşıyoruz. Dağ Kapı’da iniyor ve surların içinde kalan Tarihi Diyarbakır’ı adımlayarak kesfetmeye başlıyoruz. Edebiyatımızda yer alan önemli şairlerimizden Cahir Sıtkı TARANCI ve Ahmet ARİF doğdukları evler yanyanadır. Bir tanesini geziyor ve İslam Dünyasında 5 Harem-i Şerif içerisinde yer alan DİYARBAKIR ULU CAMİİ ziyaret ediyoruz. Ulu Camii hakkında bilgi aldıktan sonra Hasan Paşa Han’ında Meşhur Menengiç Kahvesinin tadına bakmak için serbest zaman alıyoruz.  DÖRT AYAKLI MİNARE ve Dicle’nin üzerinde yer alan ON GÖZLÜ KÖPRÜ’yü fotoğraflıyor ve meşhur Diyarbakır Ciğerinin tadına bakmak üzere restaurantımıza geçiyoruz. Yemeğimiz sonrası yolumuzu Mezopotamya’nın kalbine MARDİN’e çeviriyoruz. Yol üzerinde sizlerle çok önemli bir yere uğrayacağız. ZERZEVAN KALESİ VE MİTHRİDATES TAPINAĞI. Halen daha gizemlerini koruyan önemli yerlerden bir tanesi olan Zerzevan Kalesi Roma İmparatorluğunun sınır Garnizonluğuydu. İçerisinde bulunan ilginç şeylerden bir tanesi günümüzde ABD’nin Ulusal Sembolü olarak kullandığı figürün burada bir Rozetin üzerinde işlenilmiş olarak bulunmasıdır. Rehberimizle birlikte gizemli tarihsel yolculuktan çıkıyor ve yolumuza devam ediyoruz. Mardin’e ulaştığımızda ilk olarak Deyrul Zaferan Manastırını ziyaret ediyoruz. Burada bölgenin Kadim Irkı Süryanilerle ve Manastırla ilgili görevli kılavuzlar eşliğinde bilgiler alarak gezimizi tamamlıyoruz. Eski Mardin’e masalımsı şehrin dar sokaklarında adımlayama ve keşfetmeye çıkıyoruz. Eski Mardin’de Abbaralar, tarihi taş evler, Ulu Camii göreceğimiz yerler arasında. Meşhur Mardin Badem Şekeri ve diğer ürünlerinin de tadına bakacağımız mağazada alışverişlerimizi yapıyor ve siz değerli misafirlerimize ayrıdığımız serbest zaman sonrasında otelimize geçiyoruz. Konaklama ve Akşam Yemeği Otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Adıyaman Perre Uygulama Otelde Açık Büfe veya Set Menü (Tur Ücretine Dahildir)

Öğle Yemeği: Diyarbakırda Yöresel Restaurant (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe veya Set Menü (Tur Ücretine Dahildir)

Konaklama: Mardin Mardiva Resort Otel ve Benzeri Otel

3. Gün:

Sabah otelde alacağımız Açık Büfe Kahvaltımız sonrası turumuza başlıyoruz.  Midyat Bölgesine doğru yola çıkıyoruz. İlk olarak Kadir İnanır’ın Kapı Filmine hem konu olan ve filmin çekildiği yer olan (Terkedilmiş Süryani Köyü) Savur İlçesinin KILLİT KÖYÜ ziyaret ediyoruz. Kıllit Köyü gezimiz sonrası Midyat’a ulaşıyoruz. Dizilere ev sahipliği yapmış olan MİDYAT KONUK EVİ'ni ziyaret ediyoruz. Midyat Sokaklarında yürüyüşle Midyat çarşısına iniyoruz. Çarşıdaki Telkari Atöyesine girerek; Telkari hakkında bilgi alıp, alışveriş molası vereceğiz. Başka bir Süryani Köyü olan KAFRO Köyünde Öğle Yemeği Molamızı veriyoruz.  İtalya’daki ustaları geride bırakacak güzellikte ve lezzetteki  İZLA Pizzada Meşhur pizzanın tadına bakacağız.  MARDİN’de bir doğa harikası, Mardinlilerin serinlemek için geldiği ve sıcak yaz günlerinde çok rağbet gösterdiği harika bir yer olan Beyazsu'da kısa bir çay kahve molası veriyoruz. Molamızın ardından (ÖLÜLER ŞEHRİ) DARA ANTİK ŞEHRİ’ne geçiyoruz. Doğu’nun EFESİ olarak tarif ettiğimiz yer olan DARA ANTİK ŞEHRİ’ni gizemleriyle, efsaneleriyle, tarihiyle kesfediyor ve MARDİN’e dönüş yapıyoruz. Konaklama ve Akşam Yemeği Otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Mardin Mardiva Resort Otelde Açık Büfe veya Set Menü (Tur Ücretine Dahildir)

Öğle Yemeği: Midyat Meşhur İzla Pizza Yöresel Restaurant (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe veya Set Menü (Tur Ücretine Dahildir)

Konaklama: Mardin Mardiva Resort Otel ve Benzeri Otel

4. Gün:

Sabah otelde alacağımız Açık Büfe Kahvaltımız sonrası Şanlıurfa’ya doğru yola çıkıyoruz. Kızıltepe- Viranşehir üzerinden HARRAN’a ulaşıyoruz. Dünyanın İlk Bilim Merkezlerinden ve İlk Üniversitesi olan; Peygamberlerin gelip geçtiği, konakladığı Dünya üzerindeki en önemli lokasyonlardan biri olan ve günümüzde Meşhur Konik evleriyle ünlenen Harranda,  Harran Kültür Evine misafir oluyoruz. Geçireceğimiz zamanın ardından Şanlıurfa merkeze dönüyor ve Urfa Mutfağının lezzetlerini tadacağımız restaurantımızda Öğle Yemeği Alıyoruz. Öğle Yemeğimiz sonrası Tarihin tüm bilinenini değiştiren ve Tarihin Sıfır noktası olarak tescillenen 12.000 yıllık geçmişe sahip insanoğlunun yaptığı Dünya üzerindeki en eski eser olan GÖBEKLİTEPE’ye ulaşıyoruz. Burada rehberimizin anlatımlarıyla taşın mistik bir yolculuğa çıkıyor ve sembollerin dilinde konuşuyoruz. Göbeklitepe’deki gezimiz  sonrası, bütün cefalara göğüs geren, hastalıklara sabır gösteren Hz. Eyüp Peygamber’in Sabır Makamına uğruyoruz. İbrahim Peygamber’in Kral nemrut tarafından ateşe atıldığına inanılan ve ateşin suya odunların balığa dönüştüğü yer olan Balıkgöl’e ulaşıyoruz. Halil-ür Rahman Gölü, Ayn Zeliha Gölüİbrahim Peygamber’in Doğduğu Mağarayı rehberimiz eşliğinde geziyoruz.  Şanlıurfa mutfağı denilince akla gelen baharat olan İsot ve diğer ürünleri alabileceğiniz İSOT alışverişi yapacağımız mağazamıza uğruyoruz.  Alışverişimiz sonrası ŞANLIURFA’DA Konaklayacağımız Otelimiz’e yerleşiyoruz. Otelin Lobby’sinde rehberimizin belirlediği saatte buluşuyor ve ŞANLIURFA SIRA GECESİ’ni yaşamak üzere konuk evine geçiyoruz. Gecemizde Yöresel Şarkılar, Halk Oyunları, Çiğköfte, Mırra ve Akşam Yemeği olarak belirlenen menü sunulacaktır. Gecemiz ardından konaklama için tekrar otelimize dönüyoruz. Konaklama Şanlıurfa Otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Mardin Mardiva Resort Otelde Açık Büfe veya Set Menü (Tur Ücretine Dahildir)

Öğle Yemeği: Şanlıurfa Yöresel Restaurant (Ekstra)

Akşam Yemeği: Sıra Gecesi Yöresel Yemekler Özel Sunum (Ekstra)

Konaklama: Şanlıurfa Alahan Butik Otel ve Benzeri Otel

Not: Sıra Gecesinde Alkol Servisi Yapılmamaktadır. 

5. Gün:

Sabah otelde alacağımız Açık Büfe Kahvaltımız sonrası Gastronomi Başkenti Gaziantep'e doğru yola çıkıyoruz. İlk olarak Birecik Barajı suları altında kalacak iken son anda kurtarılan muhteşem mozaiklere evsahipliği yapan ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ olacak. Mozaiklerde yer alan mitoljik sahnelerin hikayelerini rehberimizin anlatımlarıyla zihnimizde canlandırıyoruz. Müze gezimiz sonrası Evliya Çelebi’nin ''Her sokak başında kale gibi yapılar bulunuyor. Her gece sokaklarda kandiller yanar” diye bahsettiği, müslüman halk ile azınlık Ermenilerin komşu olarak 20. yüzyılın başlarına kadar huzur içerisinde yaşamış olduğu, Tarihi sokaklarında gezeceğiniz BEY MAHALLESİ’ne geçiyoruz. Tarihi evlerinin yer aldığı dar sokaklarında yapacağımız yürüyüşümüz sonrası  Gaziantep’in tarihi çarşılarında yürüyüşümüze başlıyoruz. Millet Han içerisinde Baklava Müzesini geziyor (Müsaitlik durumuna göre) baklava yapımını izliyoruz. Yeni Han, Gümrük Han, Zincirli Bedesteni, Bakırcılar Çarşısı, Almacı Han, Tarihi Tahmis Kahvecisi Serbest zamanda göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. 14 Şehitler Anıtı ve Naip Hamamını Panoramik olarak gördükten sonra Kefen Kalesi olarak da adlandırılan Ayıntap Kalesini Panoramik olarak görüyoruz. Serbest zamanımızda alışverişlerimizi yapıyor, Öğle Yemeğimizi rehberimizin tavsiye edeceği yerlerde serbest olarak alıyoruz. Belirlenen yer ve saatte buluşarak GAZİANTEP’ten ayrılıyoruz.  Doğu’nun Kraliçesi lakabına sahip ANTAKYA’ya yola çıkıyoruz. Antakya'da Otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve Akşam Yemeği Otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Şanlıurfa Otelde Açık Büfe veya Set Menü (Tur Ücretine Dahildir)

Öğle Yemeği: Gaziantep Yöresel Restaurant (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe veya Set Menü (Tur Ücretine Dahildir)

Konaklama: Antakya Boğaziçi Otel ve Benzeri Otel

6. Gün:

Sabah otelde alacağımız Açık Büfe Kahvaltımız sonrası otelden ayrılıyor ve ANTAKYA’yı keşfediyoruz. Mitolojide geçen Daphne ile Apollon arasındaki aşkın gözyaşlarıyla şelalere dönüştüğü yer olan Harbiye Şelalesini ziyaretimiz ardından, İlk olarak Antakya Arkeoloji Müzesini ziyaret ediyoruz. Ardından Hz.İsa’ya inanlara Hristiyanlık isminin ilk konulduğu yer olan Saint Pierre Kilisesine uğruyoruz. Antakya bölgesinde Hristiyanlığın ilk tebliğ edildiği ve kabul eden kişi olan Habibi Neccar’ın türbesininde bulunduğu Habibi Neccar Camii ziyaret ediyoruz. Buradan Dünyanın ilk aydınlatılan caddesi olarak da geçen Kurtuluş Caddesinde kısa bir yürüyüşün ardından kendimizi Eski Antakya Evlerinin bulunduğu sokaklarda buluyoruz. Muhteşem mimari eserler eşliğinde Asi Nehrine varıyoruz. Burada vereceğimiz serbest zaman içerisinde Meşhur Antakya Uzun Çarşısını gezme şansını yakalıyoruz. Künefenin, Çifte Kavrulmuş Antakya Kahvesinin tadına baktıktan sonra öğle yemeğimizde ANTAKYA’nın Meşhur Tepsi veya Kağıt Kebabının tadına bakacağımız restaurantımıza geçiyoruz. Yemek sonrasında Adana’ya doğru yola çıkıyoruz. Adana’da Taşköprü, Sabancı Merkez Camii, Seyhan Nehri göreceğimiz yerler arasındadır. Adana’da gezimizi tamamladıktan sonra Akşam Yemeğimizi Adana'da belirlenen Yöresel Restaurantta alıyoruz. Yemeğimiz sonrası Adana'dan ayrılıyor, İZMİR’e doğru gece yolculuğumuza başlıyoruz. POZANTI-EREĞLİ-KONYA-AFYON-UŞAK-KULA üzerinden yapacağımız yolculuğumuzu sabaha karşı sonlandırıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir başka YURTGEZ TURİZM organizasyonunda tekrar buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Antakya Otelde Açık Büfe veya Set Menü (Tur Ücretine Dahildir)

Öğle Yemeği: Antakya Yöresel Restaurant (Ekstra)

Akşam Yemeği: Adana Yöresel Restaurant (Ekstra)

Konaklama: Konaklama Bulunmamaktadır. Gece Dönüş Yolculuğu Yapılacaktır.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks Otobüsle ulaşım

 • HALFETİ'DE ilk gün Kahvaltı.

 • Bölgede Ulaşım ve Çevre Gezileri

 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

 • Bölgenin lüks otellerinde  5 Gece Konaklama

 • Otellerde 5 Sabah Kahvaltısı + 4 Akşam yemeği 

 •  Zorunlu Seyahat Sigortası  

 • YURTGEZ TURIZM Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Son Gün Yolda Alınan Akşam Yemeği

 • Müze, Ören Yeri ve Milli Park Girişleri

 • Öğle Yemekleri

 • Yolda Molalarda ve Otellerde Ekstra Yiyecek, İçecek Harcamaları

 • Halfeti Tekne Turu 

 • Şanlıurfa'da sıra gecesi

 • Şanlıurfa'da akşam yemeği

 • Nemrut dağı minibüs ücretleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • Bostanlı İskele (16:00)
 • Üçkuyular Metro (16:00)
 • Karşıyaka Anıt Önü (16:10)
 • Üçyol Meydan (16:15)
 • Bornova Ege Üniversitesi Acil (16:30)
 • Manisa Kavşağı (16:40)
Tur Hareket Tarihleri:

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


İptal Şartları


Vize BilgileriDolu Dolu Güneydoğu Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?
Konaklama

Ulaşım

Gezilecek Yerler

Kalkış

Telefon

02324255777